22.12.2016 15:34

Мінвата або пінопласт – переваги і недоліки

Мінвата або пінопласт – переваги і недоліки

Готуючись до холодного сезону, дуже важливо подбати не лише про якісне опалювальному обладнанні, але і серйозно підійти до проблеми усунення тепловтрат житла. Кожен теплоізолюючий матеріал має власні переваги, особливості та рекомендації щодо використання. Для правильного вибору потрібно вивчити, чи має, наприклад, мінвата потрібні технічні характеристики, а також допустимо взагалі у вашому будинку утеплення стін зсередини мінватою

Всі параметри необхідно добре проаналізувати перед застосуванням того чи іншого способу захистити свій будинок від неекономічних тепловтрат. Як при будівництві нового будинку, так і при утепленні старого власники в основному звертають увагу більше на ціну, ніж на характеристики і можливості матеріалу, тому досі у багатьох постає питання, що тепліше – звичний пінопласт або така ж звична мінвата.

Щоб комплексно підійти до відповіді, слід брати до уваги і теплопровідність, паропроникність кожного матеріалу.

Переваги мінвати

Мінвата Техноніколь – це незамінний матеріал для утеплення вже готового будинку, особливо якщо воно старої споруди. Вона чудово пропускає вологу, тим самим забезпечуючи мікроциркуляцію повітря, що дуже важливо для будинків, де немає повноцінної припливної вентиляції.

Мінеральна вата дуже зручна, але для її укладання необхідно зводити додаткову фальшстені. У таку стіну укладаються листи вати, після чого зашиваються гіпсокартоном або іншим матеріалом.

У результаті кімната втрачає дорогоцінні сантиметри площі, а власник – гроші на додаткові витрати. В плюс можна записати простоту монтажу – досить подивитися утеплення стін зсередини мінватою на відео, щоб самостійно здійснити роботу.

Цей матеріал екологічно чистий. Утеплення дерев’яного будинку зовні мінватою також результативно, як і зсередини. Завдяки тому, що матеріал «дихає», дерево не буде гнити, а зайва волога буде безперешкодно видалятися назовні.

Недоліки

Один з недоліків – це втрата мінватою своїх чудових теплоізоляційних властивостей при намоканні. Так, якщо у вас прорве водопровід і мінвата в міжстінний простір навіть трохи намокне, доведеться її сушити, інакше гарного захисту від втрат тепла чекати не варто.

Використовуючи мінвату Техноніколь для утеплення зовні, також варто подбати про її вологозахисту. Для цього найчастіше застосовують техніку утеплення фасадів мінватою під сайдинг, що не тільки дуже швидко і недорого здійснюється, але і робить зовнішній вигляд будівлі вельми привабливим. Вентильована технологія фасаду рятує будинок від надлишку вологи.

Щоб зрозуміти, пінопласт або мінвата – що краще, необхідно розглянути обох конкурентів. Тим більше що вони знаходяться приблизно в однакових цінових категоріях.

Порівняння з пінопластом

Так, пінопласт вигідний більш простою системою монтажу: часто він або просто клеїться за допомогою спеціального клею на стіни, або додатково зміцнюється грибками, що також не затратно. Варто враховувати, що пінопласт в десять разів гірше пропускає вологу, ніж мінвата, так що хоча б утеплення стелі краще все ж таки робити мінватою, забезпечивши часткове видалення нагрітої вологи з приміщення. Ще гідність, перевага і головний інструмент привабливості – це дешевизна як самого матеріалу, так і його монтажу. В цілому, найчастіше в суперечці пінопласт або мінвата перевага віддається другий, так як вона відноситься до негорючих матеріалів, чого не можна сказати про пінопласті. Але важливим аргументом є і теплоізоляційні властивості.

Пінопласт, на відміну від мінеральної вати, не намокає, тому йому при зведенні нових будівель з хорошою системою вентиляції він досить затребуваний. До того ж, тільки самі щільні базальтові вати забезпечують таку ж теплоізоляцію, що і пінопласт. Рулонна ж мінвата має більш скромні технічні характеристики, так як при розкочуванні її щільність зменшується. Розміри стандартних аркушів (неважливо, якої марки мінвата – Ізовер або Кнауф) складають 1000х600 мм, втім, її легко різати за допомогою будівельного ножа.

Висновок – пінопласт або мінвата?

При будівництві нових будівель різниці, що краще – пінополістирол або мінвата, практично немає, так як витрати на установку конструкцій для закладки мінвати компенсуються необхідністю монтажу припливної вентиляції при обшивці пінопластом. Що стосується старого будинку, то технологія утеплення зовнішніх стін мінватою тут буде краще, оскільки не тільки не постраждає корисна площа приміщень, але і зміниться зовнішній вигляд будівлі. Якщо ж вас категорично не влаштовують деякі з недоліків обох утеплювачів, можна звернути увагу на більш сучасні матеріали, такі як екструдований полістирол, піноплекс, теплоізоляційна штукатурка або рідкі полімери. Вони не тільки міцні, але й дозволяють істотно скоротити час виконання робіт.

 

 

—————

Назад


Контакт

FasadExpo

43024 м.Луцьк вул.Конякіна, 16а

м.Рівне вул.Біла, 83а


м.Луцьк
+38 (050) 40-700-66
+38 (050) 40-788-66
+38 (050) 916-31-68
+38 (0332) 78-71-77
м.Рівне
+38 (067) 10-10-373 Олександр
+38 (0362) 63-03-03